Bazén jako ochlazovač
Je to právě chladivá voda, která pomůže vzdorovat letnímu parnu. Právě ona zchladí celé naše tělo a tím dostane člověka do pohody a klidu. Také proto se u vody dobře relaxuje. Nebo přímo na ní. Je hodně lidí, kteří si vezmou nafukovací lehátko a na vodní hladině usnou, nebo si čtou. Riziko utopení knihy je však poměrně velké, proto si berou časopisy nevalné hodnoty. Ten, když spadne do vody, nic se nestane. Voda v bazénu by měla mít nějakou příjemnou teplotu. Neměla by být zase moc studená, to by nebylo vůbec optimální. Ovšem když je zase příliš teplá… Bohužel zde hrají velkou roli pocity, takže trefit vodu vhodnou pro každého prostě nelze.
Zato další prvky ve vodě jsou pro každého stejné, a je jedno zda je to chlor, který ničí choroboplodné zárodky a bakterie, nebo je to sůl, která dodává vodě zase jinou kvalitu. Chlor být musí, sůl ne, ovšem bez ní to zase nebude ono. Protože mořská sůl do bazénu je na pokožku učiněný balzám. Mnoho lidí se domnívá, že je to zbytečnost a k ničemu. To ovšem není pravda. Kdyby tomu tak bylo, asi by se neprodávala v takových kvantech a prodejci i dovozci by to mohli klidně zabalit. Jenže se dováží pořád a pořád ji někdo kupuje. Což ovšem není argument, to se musí uznat. Proto se podíváme na jiné aspekty.
Největším plusem je to, že sůl, tedy chemicky chlorid sodný se ve vodě rozpustí a může sloužit jako zdroj chloru, který hubí mikroorganismy. A navíc má mořská sůl hodně minerálů, a tedy působí na lidský organismus nanejvýš příznivě. Navíc ona sama zabrání růstu řas, protože většina tuzemských nesnáší sůl. A pokud si pořídíte elektrody, nebo ještě lépe solinátor, můžete si sami vyrábět plynný chlor. Tím snížíte dávkování klasického chloru na naprosté minimum, takže voda bude zase o to kvalitnější.
Mořská sůl do bazénu se objednává přes tento článek kliknutím na odkaz, který je zde uveden.