Proč je strojní čištění koberců nevyhnutelné
Představte si, že jste si právě čistě vyprali svetr, kalhoty, košili, mikinu a tričko, a poté, co uschly na prádelní šňůře, položili jste si je na podlahu a začali po nich chodit. Jakkoli se vám to zdá podivné, chůze po koberci je v podstatě to samé. Jediný rozdíl je ve způsobu tkaní kobercových vláken, v některých případech zčásti i v materiálu vlákna.
Koberec je textilie, procházíte se po tkané textilii, ale zatímco vaše tričko a mikinu odložíte do pračky, koberce pouze vysáváte sáčkovým vysavačem. Můžete namítat, že trička a spodní prádlo v krátké době propotíte a že pot se na nich začne brzy rozkládat a páchnout, a že na koberci tomu tak není, ale v zásadě nemáte pravdu, protože pokud se po koberci chodí naboso nebo v ponožkách, což je ve většině domácností, pot se mezi vlákna vtírá poměrně intenzivně. Koberec zaujímá větší plochu, takže tam se zápach potu neprojeví tak rychle, jako u trička, ale časem, jednoho dne, vám koberec začne připomínat nemyté bosé nohy.
Možná jste se s tímto jevem již setkali, stává se to hlavně tam, kde se koberce nečistí strojem, ale pouze vysávají. Zpočátku je zápach téměř neznatelný, ale po určité době to již může vyvolat jisté nepříjemnosti, hlavně pokud si pozvete někoho na návštěvu, a ta se sehne pro něco spadlého na zem, http://www.zemspoltabor.cz/ nebo se s vámi nedej Bože na koberec přímo posadí.
Nenechávejte dojít situaci tak daleko a jakmile začnete vnímat, že vám koberec jistým náznakem připomněl bosá chodidla, přivolejte profesionály na čištění koberců v Praze 6 s čisticím strojem Rotovac, ten si poradí jak se zápachem, tak i se zaschlými skvrnami a zašlapanými cestičkami, které po sobě zanechal klasický pytlíkový vysavač. Čisticí kartáče Rotovac jsou velmi dobře recenzované a mnoho zákazníků se již přesvědčilo, že toto je jeden z nejvýkonnějších čisticích strojů na koberce na celém světě.